Wycieczka Maluszków do PORAJU

W grupie Maluszków nastąpiła ta wyjątkowa chwila, kiedy dzieci po raz pierwszy udały się na wyczekaną wycieczkę. I to prawdziwym, dużym autobusem, który zawiózł nas do Świata Roślin „Poraj”, w którym znajduje się także mini zoo i park doświadczeń.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania starych maszyn rolniczych i tych do szycia, a także innych sprzętów, których używali w przeszłości ludzie. Później posililiśmy się drugim śniadankiem i wyruszyliśmy szukać zwierzątek.
Najpierw dotarliśmy do kucyków i kóz, które karmiliśmy smakołykami przywiezionymi z przedszkola – zieleniną i marchewkami. Dalej, udaliśmy się do królików, które także poczęstowaliśmy marchewkami. Następnie odwiedziliśmy daniele, lamy, kolejne kózki, strusie, osiołka oraz różne ptaszki – kaczki, koguty, kury, perliczki.
Po spacerze wśród zwierząt zgłodnieliśmy, więc poszliśmy do tamtejszej Karczmy na pyszny obiad.
Kiedy napełniliśmy brzuszki, nadszedł czas na podziwianie pięknych roślinek i kwiatków które rosną tam na plantacji. Było tak kolorowo, że nie wiedzieliśmy gdzie mamy patrzeć 😊
Wycieczka była bardzo ciekawa, jednak nadeszła pora powrotu do przedszkola. Nie byliśmy jednak smutni, ponieważ jazda autobusem bardzo nam się podobała. Niektórzy jednak byli tak zmęczeni przygodą, że zasnęli w autokarze!

Bardzo cieszymy się, że pogoda pozwoliła przeżyć nam taką fajną przygodę. Teraz już wiemy, że będziemy bardzo lubić takie wyjazdy. 

Powrót »