Wydarzenia 2021-2022

14 / 10 / 2021

Dzień Nauczyciela

Co to Dzień Nauczyciela?- Każde dziecko wie, lecz poprawnie w kalendarzu inaczej się zwie. Dzień Komisji Edukacji to właściwa nazwa. Swoim świętem obejmuje bardzo wielu ludzi, co nad pracą w przedszkolu codziennie się trudzi. Tych co uczą, szkolą, tych co zarządzają, ogród pielęgnują, karmią i sprzątają. Dziś święto mają za swoje zasługi: sekretarki, Panie z kuchni i Panie z obsługi, nie tylko Dyrektor i Nauczyciele. Osób w przedszkolu do pracy jest wiele.Dzisiaj nasze przedszkolaki i cały personel zebrał się w jednej sali, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Nie obyło się bez występu i pięknych życzeń oraz własnoręcznie zrobionych laurek. Za pamięć i wszystkie słodkości dziękujemy.

więcej

11 / 10 / 2021

Dzień Drzewa

Drzewa są duże, Drzewa są zdrowe, jesienią ich liście są  kolorowe. Drzewa są zdrowe bo tlen nam dają i w oddychaniu pomagają. Gdyby nie było na świecie drzew, nie istniałby nawet ptaków śpiew.
Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa, w każdej sali przedszkolnej panie pokazywały różne gatunki drzew oraz ich dary.  Powiedziały co dają nam drzewa i jak należy o nie dbać. Na koniec każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną - piękne drzewo.

więcej

08 / 10 / 2021

Sztukowanie w MOS - gr. Zerówka

Dziś uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Sztukowanie" w Miejskim Ośrodku Sztuki. Na początku odwiedziliśmy galerię sztuki, gdzie oglądaliśmy wystawę pt. "Czy wiesz, że tęcza może świecić w ciemności?". Pani opowiedziała nam o znajdujących się tam rzeźbach i obrazach oraz wyjaśniła ich znaczenie. Następnie wykonywaliśmy prace, które miały być inspirowane obrazami z oglądanej wcześniej wystawy. Tło wykonaliśmy farbami i wałeczkami, następnie szkicowaliśmy twarze osób, które są najbliższe naszym sercom. Po tym jak nakleiliśmy papierowe głowy na wykonane wcześniej tło, pędzelkiem i farbkami kończyliśmy portrety. Swoje dzieła zabraliśmy ze sobą do przedszkola 🙂 warsztaty wzbogaciły naszą wiedzę o sztuce oraz o technikach wykonywania rysunków.

więcej

08 / 10 / 2021

Dzień Marchewki - Mufinki w wykonaniu Starszaków

W piątek w przedszkolu mieliśmy dzień Marchewki, który obchodziliśmy bardzo smacznie. Robiliśmy babeczki marchewkowe dodając składnik po składniku. Zapach cynamonu rozchodził się po całym przedszkolu a nam ślinka leciała na widok babeczek obsypanych cukrem pudrem. Zajęcia bardzo aktywne a przede wszystkim pyszne na pewno niebawem powtórzymy choć głównym bohaterem nie będzie już marchewka.

więcej

08 / 10 / 2021

Dzień Marchewki

Dzisiaj nasze maluszki obchodziły Dzień Pomarańczowy oraz Dzień Marchewki. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Panie przygotowały plansze i karty, które pomogły utrwalić poznany kolor oraz pokazały co można ugotować i zrobić z marchewki. Aby zostać przyjacielem Marchewki każdy przedszkolak zjadł marchewkę oraz wypił sok marchewkowy. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.

więcej

07 / 10 / 2021

Imieniny s. Justyny

Z okazji imienin Siostry Dyrektor składaliśmy całym przedszkolem najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, prosiliśmy Pana Boga o umocnienie Siostry Justynki w drodze do świętości i nieustanne wsparcie, a Matkę Bożą o opiekę. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły laurkę oraz słodki bukiet kwiatów.

więcej

06 / 10 / 2021

Niedźwiedzia muzyka - w gr. Starszaków

Dzisiaj dzieci wykonały pracę plastyczną ze starych płyt CD. Stworzyły misie dodając im uszy, oczy, nos i usta, które same wycięli i narysowali. Dzieci dowiedziały się co misie lubią jeść oraz że zapadają w sen zimowy.

więcej

06 / 10 / 2021

Praca plastyczna "Słoneczniki"- gr. Zerówka

Słoneczniki w wykonaniu dzieci z zerówki. Brązowe środki dzieci samodzielnie odrysowały od okrągłego przedmiotu a następnie wycięły. Płatki, łodyga oraz liście zostawmy wykonane techniką wydzierania. A ziarenka ulepione i przyklejone z plasteliny.

więcej

04 / 10 / 2021

Dzień Zwierząt

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zwierząt wspominając Św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt. Nasze panie pokazały nam plansze zwierząt i ich domy, powiedziały jak należy opiekować się zwierzętami, powiedziały również, że zwierzęta czują tak jak my. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne i przy muzyce chodziliśmy jak zwierzęta.

więcej

04 / 10 / 2021

Wyjście do Filharmonii - Uwaga Geniusz- Planeta Bach

Po dłuższej przerwie nasze przedszkolaki wybrały się na koncert do filharmonii. Audycja była poświęcona wielkiemu kompozytorowi a jej tytuł to J.S. Bach - geniusz. Dzieci poznały utwory skomponowane właśnie przez J.S.Bacha. Dowiedziały się o różnych rodzajach utworów. Miały okazję pośpiewać w dwugłosie. A to wszystko przy dźwiękach fortepianu i wiolonczeli.

więcej