Wydarzenia 2021-2022

14 / 10 / 2021

Dzień Nauczyciela

Co to Dzień Nauczyciela?- Każde dziecko wie, lecz poprawnie w kalendarzu inaczej się zwie. Dzień Komisji Edukacji to właściwa nazwa. Swoim świętem obejmuje bardzo wielu ludzi, co nad pracą w przedszkolu codziennie się trudzi. Tych co uczą, szkolą, tych co zarządzają, ogród pielęgnują, karmią i sprzątają. Dziś święto mają za swoje zasługi: sekretarki, Panie z kuchni i Panie z obsługi, nie tylko Dyrektor i Nauczyciele. Osób w przedszkolu do pracy jest wiele.Dzisiaj nasze przedszkolaki i cały personel zebrał się w jednej sali, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Nie obyło się bez występu i pięknych życzeń oraz własnoręcznie zrobionych laurek. Za pamięć i wszystkie słodkości dziękujemy.

11 / 10 / 2021

Dzień Drzewa

Drzewa są duże, Drzewa są zdrowe, jesienią ich liście są  kolorowe. Drzewa są zdrowe bo tlen nam dają i w oddychaniu pomagają. Gdyby nie było na świecie drzew, nie istniałby nawet ptaków śpiew.
Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa, w każdej sali przedszkolnej panie pokazywały różne gatunki drzew oraz ich dary.  Powiedziały co dają nam drzewa i jak należy o nie dbać. Na koniec każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną - piękne drzewo.

Sztukowanie w MOS - gr. Zerówka

Dziś uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Sztukowanie" w Miejskim Ośrodku Sztuki. Na początku odwiedziliśmy galerię sztuki, gdzie oglądaliśmy wystawę pt. "Czy wiesz, że tęcza może świecić w ciemności?". Pani opowiedziała nam o znajdujących się tam rzeźbach i obrazach oraz wyjaśniła ich znaczenie. Następnie wykonywaliśmy prace, które miały być inspirowane obrazami z oglądanej wcześniej wystawy. Tło wykonaliśmy farbami i wałeczkami, następnie szkicowaliśmy twarze osób, które są najbliższe naszym sercom. Po tym jak nakleiliśmy papierowe głowy na wykonane wcześniej tło, pędzelkiem i farbkami kończyliśmy portrety. Swoje dzieła zabraliśmy ze sobą do przedszkola 🙂 warsztaty wzbogaciły naszą wiedzę o sztuce oraz o technikach wykonywania rysunków.

Dzień Marchewki - Mufinki w wykonaniu Starszaków

W piątek w przedszkolu mieliśmy dzień Marchewki, który obchodziliśmy bardzo smacznie. Robiliśmy babeczki marchewkowe dodając składnik po składniku. Zapach cynamonu rozchodził się po całym przedszkolu a nam ślinka leciała na widok babeczek obsypanych cukrem pudrem. Zajęcia bardzo aktywne a przede wszystkim pyszne na pewno niebawem powtórzymy choć głównym bohaterem nie będzie już marchewka.

Dzień Marchewki

Dzisiaj nasze maluszki obchodziły Dzień Pomarańczowy oraz Dzień Marchewki. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Panie przygotowały plansze i karty, które pomogły utrwalić poznany kolor oraz pokazały co można ugotować i zrobić z marchewki. Aby zostać przyjacielem Marchewki każdy przedszkolak zjadł marchewkę oraz wypił sok marchewkowy. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.

07 / 10 / 2021

Imieniny s. Justyny

Z okazji imienin Siostry Dyrektor składaliśmy całym przedszkolem najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, prosiliśmy Pana Boga o umocnienie Siostry Justynki w drodze do świętości i nieustanne wsparcie, a Matkę Bożą o opiekę. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły laurkę oraz słodki bukiet kwiatów.

06 / 10 / 2021

Niedźwiedzia muzyka - w gr. Starszaków

Dzisiaj dzieci wykonały pracę plastyczną ze starych płyt CD. Stworzyły misie dodając im uszy, oczy, nos i usta, które same wycięli i narysowali. Dzieci dowiedziały się co misie lubią jeść oraz że zapadają w sen zimowy.

06 / 10 / 2021

Praca plastyczna "Słoneczniki"- gr. Zerówka

Słoneczniki w wykonaniu dzieci z zerówki. Brązowe środki dzieci samodzielnie odrysowały od okrągłego przedmiotu a następnie wycięły. Płatki, łodyga oraz liście zostawmy wykonane techniką wydzierania. A ziarenka ulepione i przyklejone z plasteliny.

04 / 10 / 2021

Dzień Zwierząt

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zwierząt wspominając Św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt. Nasze panie pokazały nam plansze zwierząt i ich domy, powiedziały jak należy opiekować się zwierzętami, powiedziały również, że zwierzęta czują tak jak my. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne i przy muzyce chodziliśmy jak zwierzęta.

04 / 10 / 2021

Wyjście do Filharmonii - Uwaga Geniusz- Planeta Bach

Po dłuższej przerwie nasze przedszkolaki wybrały się na koncert do filharmonii. Audycja była poświęcona wielkiemu kompozytorowi a jej tytuł to J.S. Bach - geniusz. Dzieci poznały utwory skomponowane właśnie przez J.S.Bacha. Dowiedziały się o różnych rodzajach utworów. Miały okazję pośpiewać w dwugłosie. A to wszystko przy dźwiękach fortepianu i wiolonczeli.