Wydarzenia 2020-2021

25 / 11 / 2020

Dzień Pluszowego Misia 2020

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie takie są pluszowe misie, które w tej trudnej sytuacji pozostały w domach swoich właścicieli. W dniu 25.11.2020 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu dzieci zapoznały się z historią powstania pierwszego pluszowego misia, który ma już ponad 100 iat.

więcej

23 / 11 / 2020

Dzień życzliwości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który jest obchodzony 21 listopada. Dzieci, w których jest wiele radości, uśmiechu, życzliwości i wiele pozytywnych emocji, wykonały z okazji tego wyjątkowego dnia piękne ordery

„Znajdź się wśród życzliwych”.

więcej

20 / 11 / 2020

Dzień Praw Dziecka 2020

Prawa dziecka to prawa, które powinien poznać każdy malec.
Przedszkolaki w ten wyjątkowy dzień zapoznały się nie tylko z prawami ale również ze swoimi obowiązkami.

więcej

10 / 11 / 2020

Święto Niepodległości

 10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Poprzez takie działania kształtujemy w dzieciach miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poszanowania symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. 

więcej

09 / 11 / 2020

Dzień Jeża

Dzisiejszy dzień dla przedszkolaków był naprawdę kolczastym dniem. Dzieci poznały niecodzienne zwyczaje jeża, który wcale nie lubi jeść jabłek, ale uwielbia dżdżownice a nawet…jajka. Dzieci mogły wykazać się inwencją twórczą „ubierając” jeża w kolczasty płaszczyk tzn. naklejając „kolce” na sylwetę jeża. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

więcej

05 / 11 / 2020

Dzień postaci z bajek

Z okazji Międzynarodowego   Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego odpowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. 
Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney'a.
Nie mogło zabraknąć także zabawy wymagającej wykazania się wiedzą o treści bajek tych znanych i tych mniej znanych oraz pięknych prac plastycznych.

więcej

31 / 10 / 2020

Bal Świętych w przedszkolu - gr. Średniaki, Starszaki i Zerówka

Balem Wszystkich Świetych pokazujemy, że dzień 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z nas wierzących jest do niej powołany i każdy do niej dąży!!! 

więcej

19 / 10 / 2020

Dzień Poczty Polskiej

Data 18 października to Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji w przedszkolu odbyły się tematyczne zajęcia, podczas których Dzieci dowiedziały się co to jest Poczta, co się na niej robi; co to są listy i jak je wysyłamy; jak wygląda i do czego służy znaczek pocztowy; czym jest skrzynka pocztowa oraz kim jest Pan listonosz. Aby utrwalić te wszystkie wiadomości, przedszkolaki wykonały swój własny list, zamknęły go w kopercie, nakleiły znaczek, oraz wrzuciły list do specjalanej pocztowej skrzynki. 
 

więcej