Wydarzenia 2020-2021

23 / 06 / 2021

Dzień Taty w gr. Średniaków

Z okazji Dnia Taty "Średniaki" najpiękniej jak potrafili wykonali portrety swoich ukochanych tatusiów. Dzieci w pracach uwzględniły takie cechy wyglądu jak: kolor oczu, kolor włosów, zarost itp. Ich dzieła zostały zaprezentowane na tablicy wiszącej w szatni.

22 / 06 / 2021

Zakończenie Zerówki 2021

Żegnaj przedszkole nasze ukochane, żegnajcie ławki i kochane panie. Już odchodzimy, już nadszedł czas - takimi słowami żegnamy się z przedszkolem.
W uroczystości wzięli udział rodzice, panie, Siostra Dyrektor oraz nauczyciele. Towarzyszył nam podniosły nastrój oraz wiele radosnych chwil. Dzieci zatańczyły walca, śpiewały piosenki oraz mówiły wiersze.

21 / 06 / 2021

"Mali Malarze" w gr. średniaków

Dziś dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi malarze. Przedszkolaki mieli możliwość tworzyć wspólne dzieło sztuki na płachcie z folii przy użyciu farb
i pędzli.  Wszyscy świetnie się bawili i byli zadowoleni z efektu końcowego.

08 / 06 / 2021

Dzień Przyjaciela

„Przyjaciel to jest wyjątkowy ktoś wśród ludzi,  Ten, kto ma przyjaciela się nie nudzi.
Z nim rozmowa na pewno przyjemność Ci sprawi,  gdyż to samo was smuci i to samo bawi.
Przyjaciel to ktoś taki, kto cię nie zawiedzie,  bo „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”,
To ktoś, z kim chcesz podzielić się ciastkiem, cukierkiem,  i do kogo mieć możesz zaufanie wielkie.

07 / 06 / 2021

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Ten dzień został ustanowiony przez Zromadzenie Ogólne ONZ.
Ma on na celu uświadomienie ludziom głównych problemów ekogicznych naszych czasów oraz zachęcenie do poszukiwania na nie rozwiązań.
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach grupowych, oglądały filmiki jak i wykonały piękne prace plastyczne. Na koniec zajęć każdy dostał dyplom.

02 / 06 / 2021

Przygoda z teatrzykiem Kamishibai

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy panią z Muzeum Lubuskiego która przedstawiła nam autorską bajkę o Gorzowie w formie teatrzyku Kamishibai, który wywodzi się z Japonii, stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. Przedszkolaki z wielkim skupieniem słuchały bajki, a na koniec miały wiele pytań.

01 / 06 / 2021

Dzień Dziecka :)

„Bądź dzieckiem jak najdłużej  Jak dziecko baw się, śmiej  I kochaj tak jak dziecko  I serce dziecka zawsze miej!”
Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Nasze panie już od wczesnych godzin porannych przygotowywały plac przedszkolny, przekąski oraz lemoniadę. Po śniadaniu wszyscy wyruszyliśmy aby świętować ten piękny dzień. Panie odczytały nam nasze prawa, nie zabrakło rywalizacji sportowej oraz super zabaw, atrakcji było mnóstwo.

31 / 05 / 2021

Dzień Bociana Białego

Dziś najstarsze grupy obchodziły Międzynarodowy Dzień Bociana Białego.
Nasze panie w tym dniu przedstawiły nam postać bociana, jego zachowania, przyzwyczajenia jak i ciekawostki oraz cykl życia. Ten dzień to też okazja by zwrócić uwagę na to jak szczególne miejsce w polskiej kulturze i tradycji zajmują bociany.
Przedszkolakom został odczytany list od bociana Kajtka, a w zamian dzieci wykonały prace plastyczne