Wydarzenia 2020-2021

23 / 02 / 2021

Dzień Osób Potrzebujących

Jest to dzień zwyczajny, a jednak nadzwyczajny. To święto jest po to, by przypomnieć ludziom o tym, że trzeba pomagać potrzebującym. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób, które mijamy na co dzień potrzebuje pomocy. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za tak duże wsparcie dla dzieci uczęszczających do Świetlicy Jaskółka.

więcej

22 / 02 / 2021

Dzień Języka Ojczystego - konkurs recytatorski "Wiersze Polskich Poetów"

W ramach Dnia Języka Ojczystego w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Wiersze Polskich Poetów”. Celem konkursu było poszerzanie słownictwa, rozbudzanie wrażliwości na kulturę słowa, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Mali artyści zachwycali naturalnością oraz umiejętnościami recytatorskimi. 

więcej

18 / 02 / 2021

Międzynarodowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Ma on na celu podkreślić znaczenie kota w życiu człowieka. Nasze przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji. Nie zabrakło także pięknych prac plastycznych.

więcej

17 / 02 / 2021

Wspólna droga przez Wielki Post 2021

Kochani Wielki Post to czas na odnowę WIARY, NADZIEI I MIŁOŚĆI 

Podążając wielkopostną drogą, która prowadzi nas do uroczystości wielkanocnych, pamiętajmy o Tym, który „uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej” (Flp 2, 8). W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie...

więcej

12 / 02 / 2021

Wulkan w gr. Zerówka i Starszaki

Dzieci są bardzo ciekawe świata. Dzisiaj przedszkolaki poznały budowę wulkanu i ich rodzaje. Najciekawszą częścią zajęć był eksperyment, w którym dzieci mogły zaobserwować wybuch sodowego wulkanu. na koniec zajęć dzięki swojej wyobraźni i wiedzy narysowały swoje wulkany. 

więcej

11 / 02 / 2021

Tłusty czwartek

Pączek- to wyrób cukierniczy w postaci ciasta drożdżowego. Ma kształt lekko spłaszczonej kuli uformowanego. Moze być w głębokim tłuszczu mocno usmażony lub jasno- złociście pięknie upieczony.

więcej

09 / 02 / 2021

Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze przedszkolaki wykonały papierowe pizzę, łącząc swoje ulubione składniki; obejrzały prezentacje na temat Włoch i pizzy. Wielkim zaskoczeniem były odwiedziny Szefa Kuchni " Kamienicy Smaku" p. Jędrzeja, który opowiedział nam o wypiekaniu pizzy, o narzędziach i składnikach do tego potrzebnych. Każde dziecko mogło spróbować kawałek pizzy wypiekanej w "Kamienicy Smaku". Była znakomita... Dziękujemy !!! :) 

więcej

05 / 02 / 2021

Eksperymenty z woda - gr. Średniaki

W tym tygodniu poznaliśmy właściwości wody poprzez robienie doświadczeń, a także dowiedzieliśmy się, gdzie w naszym przedszkolu schowała się woda. Szacowaliśmy ile kubków wody zmieści się w butelce, liczyliśmy ile kubków wody ubyło z butelki po odlaniu przez Panią. Dowiedzieliśmy się, ze niektóre rzeczy pływają po wodzie a inne toną i dlaczego tak się dzieje. 

więcej