Wydarzenia 2020-2021

26 / 05 / 2021

Dzień Mamy i Taty gr. Średniaki

Z okazji Dnia Mamy i Taty, "Średniaki" przygotowały życzenia dla swoich rodziców pod postacią pięknego, kolorowego występu. Były wierszyki, piosenki i tańce. Wszystko to płynące z wielką miłością prosto z małych serduszek. Wszystkim Mamom i Tatom życzymy wszystkiego, co najlepsze!

24 / 05 / 2021

Dzień Różnorodności kulturowej

Dzisiaj  nasze dzieci wzięły  udział w obchodach Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku, w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej.  Dzieci poznały tradycje noszenia charakterystycznych ubrań występujących w różnych krajach Europy i świata, a także dowiedziały się, że największą wartością człowieka jest dobre serce, obdarzanie innych pomocą i wsparciem, szacunek i zrozumienie w przełamywaniu granic wzajemnej komunikacji. Zapoznały się z Prawami Człowieka i oczywiście Prawami ale i obowiązkami Dziecka.

21 / 05 / 2021

Dzień Kosmosu

Kosmos jest ogromny i wciąż niezbadany, ale osiem planet bardzo dobrze znamy.
One nieprzerwanie krążą wokół Słońca. A Słońce to gwiazda, jasna i gorąca
Merkury jest najmniejszy i krąży powoli. Wenus, widoczna z daleka, to najgorętsza planeta.
Ziemia – to tu mieszkamy, na niej powstało życie. Mars jest w kolorach czerwieni, sporo tu skał i kamieni...

20 / 05 / 2021

Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Syn Pani Joli Michał  przyniósł wiele rzeczy, które są potrzebne w pracy pszczelarza. Dzieci miały okazję poznać budowę ula, przekonać się do czego służą ramki i w jaki sposób należy je przygotować przed włożeniem do ula oraz poczuć zapach prawdziwego pszczelego wosku. Dowiedziały się co to jest węza, do czego służy podkurzacz i w jaki sposób należy go użyć. Każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć kapelusz pszczelarza. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.