JUbileusz 30-lecia Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Gorzowie Wlkp.

W tym roku mija 30 lat istnienia przedszkola „Wincentyńskie Dzieci” w Gorzowie Wlkp. Wspólnie świętowaliśmy 8 czerwca na festynie, na którym dzieci przedstawiły scenkę z życia naszego patrona św. Wincentego a Paulo, oraz przybliżona została historia przedszkola. Oprawę muzyczną prowadziła Wincentyńska Młodzież Maryjna. Swoja obecnością zaszczycili nas: s. Wizytatorka Anna Pietrasik, s. Ekonomka Prowincjalna Sabina Zelek, s. Bożena Rupa, s. Janina Zalewska, s. Mirosława Hałat, Ksiądz Prałat Rafał Zięciak oraz księża Wikariusze ks. Dominik i ks. Ryszard, Kierownik Katedry Edukacji Dziecka Akademii Jakuba z Paradyża pani profesor Beata Orłowska, Pani Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II p. Ilona  Maścianica, Komendant Policji  p.  Krzysztof Kubryń. Absolwenci i ich rodzice, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami przeżytymi w przedszkolu. Wręczono podziękowania osobom, które wspierają przedszkole oraz rozdano dyplomy i drobne upominki dzieciom, które wzięły udział w rodzinnym konkursie „Nasze Przedszkole”. Siostra Wizytatorka ofiarowała dla przedszkola obraz Świętej Rodziny. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek: ciepłe dania, ciasta, napoje, lody; odbyły się wspólne zabawy z DJ, a w trakcie zabaw miła niespodzianka – tort jubileuszowy.

Na przestrzeni lat nasze przedszkole zmieniało swoje oblicze, strukturę, nastąpiła dobudowa przedszkola, oraz przeszło ono przez liczne remonty .  W istocie jednak pozostało takie samo, ponieważ misja przedszkola się nie zmieniła, to nadal jest przedszkole katolickie, w którym przekazujemy wartości chrześcijańskie, i wspieramy rodziny w wychowaniu dzieci.   Nasze Przedszkole  jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia. To nasz drugi dom. Nasze przedszkole  nigdy nie było jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia dzieci  i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali tutaj  swoje umiejętności, entuzjazm i serce.

Wokół przedszkola  zawsze gromadziły się osoby  twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki temu dziś możemy cieszyć się rozbudowanym przedszkolem, spełniającym odpowiednie standardy, liczącym na dzień dzisiejszy 90 dzieci w 4 oddziałach  i mającym 17 pracowników.

Bardzo serdecznie dziękuje  pracownikom przedszkola – nauczycielom i pracownikom obsługi , którzy tworzyli i tworzą  historię  Przedszkola, którzy niezwykłą postawą, zaangażowaniem, jakże twórczym talentem pedagogicznym  utorowali drogę do naszych dzisiejszych sukcesów.