Tydzień czytania "Czytanie łączy"

CZYTANIE NA DRUGIE  ŚNIADANIE

W NIEPUBLICZNYM PRZEZDSZKOLU SIÓSTR MIŁOSIERDZIA

W GORZOWIE WLKP.

Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce,

A duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła.

Kornel Makuszyński

Za nami XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Czytanie łączy i akcja Czytanie na drugie śniadanie zainicjowanej po raz trzeci przez BP. Codziennie w każdej grupie przedszkolnej, gościł Ktoś Wyjątkowy. Ktoś, kto swoją charyzmą sprawił, że czytanie nabrało nowego wymiaru. Dzieci z zapartym tchem, wsłuchiwały się w takie opowieści jak: Kajtek  i Tosia, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szpitala, Balsam dla duszy do czytania z dzieckiem, Pomelo ma się dobrze pod jego dmuchawcem, Basia i kolega z Haiti, Lemoniadowy ząb, Opowiadania dla przedszkolaków, Kogutek Ziutek w Zerówce, Szewczyk Dratewka, Dziękuję, Ci Jezu, Pszczoły, Pracowite pszczółki, Okulary, Murzynek Bambo  i Lokomotywa. Oprócz czytanych opowieści, wierszy i bajek nasi Goście podzielili się z nami swoimi pasjami i …dobrym słowem. Słowem, które zostaje w pamięci. Na zawsze. Goście, którym zawdzięczamy te wyjątkowe doznania to: p. Adam Bernatowicz- kolarz z Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, p. Andrzej Loch- dziennikarz TVP3, p. Konrad Stala- aktor Teatru Kreatur, p. Augustyn Wiernicki- gorzowski przedsiębiorca, założyciel Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, p. Agnieszka i Jacek Wierniccy- pasjonaci pszczół, mł. asp Agata Kądziołka Świderska- Wydział Prewencji KMP Gorzów Wlkp., p. Marta Wawrzyniak- wykładowca z AJP, p. Adam Węsławski –  Studio Tańca Fart, nauczyciel rytmiki, p. Marta Zwolińska- nauczyciel wychowania fizycznego, s. Martyna Owsianka, p. Renata-Wójcik Bloss, p. Michał Głogowski. Wśród tych wszystkich zaproszonych Gości nie zabrakło Rodziców, Dziadków i Klubowiczów Wincentyńskich opowieści.  Dziękujemy wszystkim Wyjątkowym Osobom za te wspaniałe, czytelnicze  spotkania.