Wydarzenia 2019-2020

Do Hymnu...

07 / 11 / 2019

Zapalamy światełko modlitwy

Jak co roku w okresie oktawy Święta Wszystkich Świętych dzieci w poszczególnych grup nawiedziły cmentarz przy ulicy Warszawskiej, aby zapalić znicze na grobach oraz wspólnie pomodlić się w intencji zmarłych. Odwiedziliśmy groby Sióstr i Kapłanów oraz osób które zginęły walcząc o wolność naszej ojczyzny.

05 / 11 / 2019

Dzień postaci z bajek

Z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

30 / 10 / 2019

"Flanelowe Opowieści" w Bibiliotece Pedagogicznej gr. Starszaków

Dzisiaj dzieci z grupy Starszaków uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej prowadzonych przez Panią Annę Giniewską.  Przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Entliczek pentliczek” i brały czynny udział w obrazkowym przedstawieniu wiersza. W ramach pracy plastycznej dzieci wykonały własnoręcznie jabłko z robaczkiem. Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji.

25 / 10 / 2019

Akcja "Szkoła pamięta"

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Minister Dariusz Piontkowski zachęcał aby w roku ważnych wydarzeń – 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

24 / 10 / 2019

Warsztaty w Muzeum "Zakładka do książki" gr. Starszaki

Dzisiaj grupa Starszaków wybrała się do pobliskiego muzeum na warsztaty pt. „Zakładka”. Dzieci obejrzały prezentację a w części warsztatowej przedszkolaki miały okazję samodzielnie wykonać zakładki z papieru i patyczka. Warsztaty sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji z wykonanych zakładek do książek.