Wydarzenia 2018-2019

18 / 06 / 2019

Pożegnanie Przedszkola 2019

W przedszkolu razem przebywaliśmy I tutaj zawsze dobrze się czuliśmy
Wszyscy wiemy, szybko czas ucieka, Skończyło się przedszkole, nauka w szkole czeka.

09 / 06 / 2019

Msza Św. Jubileuszowa

W niedziele 9 czerwca na uroczystej Mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, pod przewodnictwem Księdza Prałata Rafała Zięciaka dziękowaliśmy Bogu za łaski otrzymane w ostatnich 30 lat pracy przedszkola. A zarazem była to tez modlitwa z prośbą o dalszą opiekę Bożą nad Przedszkolem, Rodzinami, Pracownikami.

08 / 06 / 2019

JUbileusz 30-lecia Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Gorzowie Wlkp.

W tym roku mija 30 lat istnienia przedszkola „Wincentyńskie Dzieci” w Gorzowie Wlkp. Wspólnie świętowaliśmy 8 czerwca na festynie, na którym dzieci przedstawiły scenkę z życia naszego patrona św. Wincentego a Paulo, oraz przybliżona została historia przedszkola. Oprawę muzyczną prowadziła Wincentyńska Młodzież Maryjna.

07 / 06 / 2019

Tydzień czytania "Sportowcy czytają dzieciom"

W tygodniu czytelniczym "Sportowcy dzieciom" nasze przedszkole odwiedziło kilku sportowców. Pierwsza była p. Madej, babcia Poli, która jest wykładowcą akademickim na wydziale AWF. Jako druga czytała Hania z grupy starszaków. Hania jest cheerliderką w Akademii Cheerliders Warta Gorzów.

31 / 05 / 2019

Dzień Dziecka w przedszkolu

Bądź dzieckiem jak najdłużejJak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dzieckoI serce dziecka zawsze miej!

Dzień Dziecka obchodzi się 1 czerwca. W tym roku złożyło się tak, że wypadał on w sobotę. Dlatego w Naszym Przedszkolu Świętowaliśmy już w piątek.
Radości było co nie miara, cały dzień na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były wesołe zabawy z chustą animacyjną w sali a na drugie śniadanie zaserwowane były przepyszne lody! 😊

27 / 05 / 2019

Festyn Rodzinny " Rodzinny Ogród Zoologiczny"

Dzisiaj w ten majowy czas Na wycieczkę zaprosimy Was.
I razem z Wami, pójdziemy sobie spacerkiem, pójdziemy razem pod rękę,
na tę naszą wycieczkę, wycieczkę do ZOO.

Z okazji minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca, w naszym przedszkolu miał miejsce bardzo wesoły Festyn Rodzinny. Rozpoczął się on występem wszystkich Dzieci w przedstawieniu pt. „Rodzinny Ogród Zoologiczny”. ...

21 / 05 / 2019

Wycieczka Maluszków do PORAJU

W grupie Maluszków nastąpiła ta wyjątkowa chwila, kiedy dzieci po raz pierwszy udały się na wyczekaną wycieczkę. I to prawdziwym, dużym autobusem, który zawiózł nas do Świata Roślin „Poraj”, w którym znajduje się także mini zoo i park doświadczeń.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania starych maszyn rolniczych i tych do szycia, a także innych sprzętów, których używali w przeszłości ludzie. Później posililiśmy się drugim śniadankiem i wyruszyliśmy szukać zwierzątek.

20 / 05 / 2019

Tetar Kanon z Krakowa "Szewczyk Dratewka"

Dzisiaj odwiedzili nas aktorzy teatru Kanon z Karkowa i zaprezentowali nam spektakl z edukacyjnym przesłaniem „Szewczyk Dratewka”. To baśń – klasyk, zaadoptowana aby uczyć i bawić oraz pełna humoru opowieść o dobroci serca i szacunku do natury. Wszystkie dzieci przeżywały przygody Szewczyka, bawił się i uczyły właściwej postawy wobec świata. Wesołe piosenki wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.

14 / 05 / 2019

Spotkanie z Brzuchomówcą

Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy, niespotykany gość – Pan Brzuchomówca Fredi! Który nie przybył do nas zupełnie sam. 😊
Mieliśmy okazję poznać bliżej Pana Frediego, jak również jego przyjaciela Oskara – kudłatego, zielonego stworka, który pomieszkuje w śmietniku i baaardzo lubi spać oraz rozmawiać z dziećmi.